Když rostliny vadnou

Důležité je stanovení příčiny. Jakmile zjistíte důvod proč vaše rostliny vadnou, napravíte to a vyvarujete se těchto chyb, nebude už žádná překážka, aby vaše rostliny vypadaly krásně. Také vás trápí vadnoucí květiny a nevíte co s tím?Prvním krokem při jakýchkoli potížích je stanovení příčiny. Teprve pak můžete naordinovat tu nejvhodnější léčbu!

Níže uvádíme 6 nejčastějších příčin způsobujících vadnutí rostlin:

1.    ŠOK – příliš studená zálivková voda, extrémní výkyvy teplot, suchý vzduch, zakouřená místnost nebo průvan -> to vše rostlinám škodí
2.    PŘEMOKŘENÍ – je-li substrát příliš vlhký, začnou zahnívat jemné vlasové kořínky. To naruší příjem vody, takže rostlina trpí suchem, i když má zdánlivě stále dost vody.
3.    SOLI – v utužené zemině se zálivková voda dlouho drží na povrchu. Může poškodit výhony, zejména když je v ní rozpuštěno hnojivo.
4.    KRUSTA NA POVRCHU – časem se na povrchu půdy vytvoří špatně propustná kůra, která omezuje výměnu vzduchu. Proto povrch půdy pravidelně kypřete.
5.    PRACH – prach nepropouští světlo a také omezuje výměnu plynů mezi listem a prostředím. Pomůže osprchování, u „chlupatých“ listů ofouknutí fénem.
6.    SUCHO – velké rostliny vysazené v malých nádobách mnohdy trpí žízní. Namísto klasické zálivky, raději květináč ponořte do vědra s vodou.

Pokud zajistíte, aby se vaše rostliny vyhnuly všem těmto škodlivým vlivům, pak můžete očekávat, že budou v té nejlepší kondici a vy se nebudete trápit jejich vadnutím či dalšími viditelnými projevy.

Platební metody
Můj e-shop
webdesign 2bcreative.cz
Doprava zdarma nad 5000 Kč vč. DPH
730 878 878

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení