Když rostliny vadnou

Důležité je stanovení příčiny. Jakmile zjistíte důvod proč vaše rostliny vadnou, napravíte to a vyvarujete se těchto chyb, nebude už žádná překážka, aby vaše rostliny vypadaly krásně. Také vás trápí vadnoucí květiny a nevíte co s tím?Prvním krokem při jakýchkoli potížích je stanovení příčiny. Teprve pak můžete naordinovat tu nejvhodnější léčbu!

Níže uvádíme 6 nejčastějších příčin způsobujících vadnutí rostlin:

1.    ŠOK – příliš studená zálivková voda, extrémní výkyvy teplot, suchý vzduch, zakouřená místnost nebo průvan -> to vše rostlinám škodí
2.    PŘEMOKŘENÍ – je-li substrát příliš vlhký, začnou zahnívat jemné vlasové kořínky. To naruší příjem vody, takže rostlina trpí suchem, i když má zdánlivě stále dost vody.
3.    SOLI – v utužené zemině se zálivková voda dlouho drží na povrchu. Může poškodit výhony, zejména když je v ní rozpuštěno hnojivo.
4.    KRUSTA NA POVRCHU – časem se na povrchu půdy vytvoří špatně propustná kůra, která omezuje výměnu vzduchu. Proto povrch půdy pravidelně kypřete.
5.    PRACH – prach nepropouští světlo a také omezuje výměnu plynů mezi listem a prostředím. Pomůže osprchování, u „chlupatých“ listů ofouknutí fénem.
6.    SUCHO – velké rostliny vysazené v malých nádobách mnohdy trpí žízní. Namísto klasické zálivky, raději květináč ponořte do vědra s vodou.

Pokud zajistíte, aby se vaše rostliny vyhnuly všem těmto škodlivým vlivům, pak můžete očekávat, že budou v té nejlepší kondici a vy se nebudete trápit jejich vadnutím či dalšími viditelnými projevy.

Platební metody
Můj e-shop
webdesign 2bcreative.cz

Projekt reg.číslo: 0380000850 byl financován evropskou unií.

Doprava zdarma nad 5000 Kč vč. DPH
730 878 878