Jak fungují samozavlažovací květináče?

Lámete si občas hlavu s tím, kolik vody je pro Vaše květiny tak akorát? Není se čemu divit, přece jenom má každá rostlina nároky na vláhu jinak a člověku z toho zkrátka může jít hlava kolem. Občas se nám může stát, že nějakou přelijeme a ti z nás, co zapomínají, mohou mít se zálivkou ještě větší potíže, co si budeme povídat. Ideálním a rovněž elegantně vypadajícím řešením, jsou samozavlažovací květináče. S nimi prostě nemůžete šlápnout vedle.

Květináč se skládá ze dvou částí. Vrchní je určená pro zasazení rostliny a spodní část slouží jako zásoba na vodu. Mezera, která vzniká mezi těmito částmi, zajišťuje přísun vzduchu do substrátu a do oblasti kořenů. Součástí květináče je vodoznak, který hlídá hladinu vody v zásobníku. Rostlina má tedy stálý přístup k vodě a sama si bere právě tolik, kolik zrovna potřebuje. Vyvarujete se tak přelití a o rostlinku se prakticky nemusíte vůbec starat. Stačí jen, když budete kontrolovat hladinu vody v zásobníku.

Není to nic složitého. Po zasazení se ze začátku rostlina zalévá jako v běžném květináči. Jakmile se kořeny přizpůsobí a dosáhnou do spodní části, zaléváme již do zásobníku s vodou a to cca po třech až čtyřech týdnech. Samozavlažovací květináče, které Vám ulehčí spoustu péče o Vaše květiny či bylinky, lze použít jak i interiéru, tak v exteriéru. Ty venkovní bývají ještě opatřeny „špuntem“ na dně nádoby, který je určen pro odtok přebytečné vody. Nezapomeňte tedy tento „špunt“ odstranit, aby přebytečná voda mohla odtéct a rostlině tak nezahnívaly kořeny.

Samozavlažovací květináče se stávají stále více žádanější jak pro svou nenáročnost, tak pro jejich designové provedení. Na našem e-shopu nabízíme tyto květináče nejrůznějších barev, tvarů a velikostí. Věříme, že si od nás do Vaší domácnosti, kanceláře nebo firmy, vyberete květináč přesně podle Vašich představ.

Platební metody
Můj e-shop
webdesign 2bcreative.cz
Doprava zdarma nad 5000 Kč vč. DPH
730 878 878

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení