Jak fungují samozavlažovací květináče?

Lámete si občas hlavu s tím, kolik vody je pro Vaše květiny tak akorát? Není se čemu divit, přece jenom má každá rostlina nároky na vláhu jinak a člověku z toho zkrátka může jít hlava kolem. Občas se nám může stát, že nějakou přelijeme a ti z nás, co zapomínají, mohou mít se zálivkou ještě větší potíže, co si budeme povídat. Ideálním a rovněž elegantně vypadajícím řešením, jsou samozavlažovací květináče. S nimi prostě nemůžete šlápnout vedle.

Květináč se skládá ze dvou částí. Vrchní je určená pro zasazení rostliny a spodní část slouží jako zásoba na vodu. Mezera, která vzniká mezi těmito částmi, zajišťuje přísun vzduchu do substrátu a do oblasti kořenů. Součástí květináče je vodoznak, který hlídá hladinu vody v zásobníku. Rostlina má tedy stálý přístup k vodě a sama si bere právě tolik, kolik zrovna potřebuje. Vyvarujete se tak přelití a o rostlinku se prakticky nemusíte vůbec starat. Stačí jen, když budete kontrolovat hladinu vody v zásobníku.

Není to nic složitého. Po zasazení se ze začátku rostlina zalévá jako v běžném květináči. Jakmile se kořeny přizpůsobí a dosáhnou do spodní části, zaléváme již do zásobníku s vodou a to cca po třech až čtyřech týdnech. Samozavlažovací květináče, které Vám ulehčí spoustu péče o Vaše květiny či bylinky, lze použít jak i interiéru, tak v exteriéru. Ty venkovní bývají ještě opatřeny „špuntem“ na dně nádoby, který je určen pro odtok přebytečné vody. Nezapomeňte tedy tento „špunt“ odstranit, aby přebytečná voda mohla odtéct a rostlině tak nezahnívaly kořeny.

Samozavlažovací květináče se stávají stále více žádanější jak pro svou nenáročnost, tak pro jejich designové provedení. Na našem e-shopu nabízíme tyto květináče nejrůznějších barev, tvarů a velikostí. Věříme, že si od nás do Vaší domácnosti, kanceláře nebo firmy, vyberete květináč přesně podle Vašich představ.

Platební metody
Můj e-shop
webdesign 2bcreative.cz

Projekt reg.číslo: 0380000850 byl financován evropskou unií.

Doprava zdarma nad 5000 Kč vč. DPH
730 878 878