Správná péče o bylinky

Snad nic nedodá jídlu lepší chuť než právě bylinky. V obchodech sice seženete nepřeberné množství jak čerstvých, tak těch sušených, ale každý kuchař vám jistě potvrdí, že není nic lepšího, než si utrhnout bylinku z vlastní zahrádky, květináče či truhlíku. Mimo to, že promění pokrm v luxusní pochoutku, v sobě tyto aromatické zelené rostlinky nesou mnoho antioxidantů, vitamínů, dokážou posílit imunitu a také například pomoci s nespavostí. Jak si je tedy vypěstovat v pohodlí domova a vybrat pro to ty správné prostředky? Poradíme Vám, jak na to.

Obecně každá bylinka potřebuje slunné stanoviště, dobře propustnou hlinitopísčitou půdu a neméně důležitá je také i správná zálivka. Radost jim uděláte, když je umístíte na parapet, jelikož většina bylinek si žádá dostatek slunečních paprsků. Při vybírání bylinek, které si budete chtít vypěstovat, myslete na to, že každé rostlince se u Vás bude líbit na jiném místě. K oknu směrované na jih, kde je nejvíce světla, umístěte bazalku, řeřichu, bazalku, pažitku a petrželku. Východní parapet se hodí k pěstování rozmarýnu, bobkovému listu a dalším středomořským bylinkám. Na západ orientované okno je vhodné například meduňka a máta. Vyvarujte se přetopených místností a dbejte na pravidelnou zálivku a výživu. Dejte pozor na topení pod parapety, to totiž způsobuje rychlejší vysychání zeminy.

ZÁLIVKA – bylinky to mají podobné jako většina pokojových rostlin. Ani málo, ani moc, zkrátka přiměřeně. Lepší je zalévat častěji, ale v malých dávkách. Zalévejte ráno nebo večer a nejlépe odstátou vodou z kohoutku. Dejte pozor, abyste substrát nepřemokřili a zároveň, aby příliš nevysychal. Klíčící semena zavlažujte vodní mlhou pomocí rozprašovače. Pokud máte v místnosti příliš suchý vzduch, je potřeba bylinky častěji rosit. Nebo můžete do misky umístit kamínky a udržovat je mokré. Bylinky tak budou mít dostatek vlhka.

VÝŽIVA – pravidelné hnojení bylinek je velmi důležité pro jejich vitalitu, podporu chuti a aroma. Dbejte na to, abyste používali organická hnojiva určená přímo na bylinky. Například NATURA bylinková zahrádka je unikátní substrát, který díky své nasáklivosti zásobuje rostliny vodou, živinami a navíc bylinkám zajistí jejich výraznou chuť.

Nejen, že v sobě bylinky skrývají řadu blahodárných účinků, dokážou také příjemně provonět místnost a s hezkým květináčem být i ladící dekorací. Vyberte si pro Vaše bylinky květináče z našeho e-shopu. Nabízíme velký výběr dekorativních obalů a také i samozavlažovacích květináčů.  

Platební metody
Můj e-shop
webdesign 2bcreative.cz

Projekt reg.číslo: 0380000850 byl financován evropskou unií.

Doprava zdarma nad 5000 Kč vč. DPH
730 878 878