Správná péče o bylinky

Obecně každá bylinka potřebuje slunné stanoviště, dobře propustnou hlinitopísčitou půdu a důležitá je správná zálivka. Bylinky umisťujeme na světlá místa, vyvarujeme se přetopených místností a dbáme na pravidelnou zálivku a výživu. Bylinky dáváme na parapet, nejlépe orientovaný na jih či západ, kde je slunečního svitu v zimě přece jen více. Pozor na topení pod parapety, to způsobuje rychlejší vysychání zeminy.

Zálivka - bylinky to mají podobné jako většina pokojových rostlin. Ani málo, ani moc, zkrátka přiměřeně. Lepší je zalévat častěji, ale v malých dávkách. Zaléváme odstátou vodou z kohoutku. Dáváme pozor, abychom substrát nepřemokřili ani aby příliš nevyschl. Pokud máme v místnosti příliš suchý vzduch, je potřeba bylinky častěji rosit. Nebo můžeme do misky umístit kamínky, které udržujeme mokré. Tak bylinky budou mít dostatek vlhka.

Výživa – jelikož bylinky konzumujeme každý den, používáme organická hnojiva, určená přímo na bylinky např. NATURA bylinková zahrádka, které má jedinečné složení a zajistí kouzelné aroma a výraznou chuť bylinek

Aby bylinky nejen chutnaly, ale i dobře vypadaly, můžeme je umístit do dekorativních obalů či zasadit do samozavlažovacích květináčů.

Platební metody
Můj e-shop
webdesign 2bcreative.cz
Doprava zdarma nad 5000 Kč vč. DPH