Jarní práce na zahradě

Na začátku jara je na zahradě spousta práce. Po namáhavé práci se můžete těšit z krásně kvetoucích a upravených rostlin a následně z bohaté úrody svých výpěstků.

Březen je ve znamení úklidu a příprav

Prvním a důležitým březnovým úkolem je zahradu důkladně uklidit, shrabat spadané listí a ostatní nečistoty, zrýt a pohnojit. V druhé půlce měsíce můžete začít sázet nové dřeviny, živé ploty, růže. V tomto období si můžete také předpěstovat letničky nebo zeleninu jako např. papriky, rajčata nebo květák.
U ovocných stromů zkontrolujte, jestli nejsou napadené škůdci, pokud ano, ošetřete vhodnými přípravky. V březnu je také vhodná doba na roubování peckovin jako třešně, švestky nebo broskvoně.

Duben je ideální dobou na založení skalky

V dubnu se zaměřte na půdu kolem ovocných stromů, prokypřete ji a pohnojte. Okrasné dřeviny, živé ploty a růže prostříhejte. V dubnu je vhodný čas na přesazování vzrostlejších dřevin a údržbu skalky. Tu vyčistěte, odstraňte odumřelé rostliny a vysaďte nové.
Prokypřete a pohnojte záhony s trvalkami, můžete také začít s výsadbou vinné révy. Na konci měsíce můžete na teplejší místa přesadit předpěstovaná rajčata, ředkvičky a jahodníky. Pokud je během dubna už teplé počasí, můžete na okna umístit květiny v truhlících.

Květen patří nové výsadbě i sklizni nových plodin

V květnu jsou práce na zahradě potěšením. Stromy jsou v plném květu, ze záhonů vyrůstají barevné květy rostlin a sklízet můžete první úrodu ředkviček, hlávkového salátu a špenátu.
Vysazovat můžete letničky a dvouletky, jiřiny, mečíky a širokou škálu dalších květin. U všech druhů ovocných stromků a keřů aplikujte postřiky proti škůdcům. Rostliny, které máte předpěstované, sázejte do připravených záhonů. Vydatně zalévejte jahodníky, za několik týdnů začnou plodit.
Kromě výsadby, čištění, zalévání, nezapomínejte odstraňovat plevel, kypřit a hnojit.

Platební metody
Můj e-shop
webdesign 2bcreative.cz
Doprava zdarma nad 5000 Kč vč. DPH
730 878 878

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení