Na začátku jara je na zahradě spousta práce. Po namáhavé práci se můžete těšit z krásně kvetoucích a upravených rostlin a následně z bohaté úrody svých výpěstků.
Březen je ve znamení úklidu a příprav
Prvním a důležitým březnovým úkolem je zahradu důkladně uklidit, shrabat spadané listí a ostatní nečistoty, zrýt a pohnojit. V druhé půlce měsíce můžete začít sázet nové dřeviny, živé ploty, růže. V tomto období si můžete také předpěstovat letničky nebo zeleninu jako např. papriky, rajčata nebo květák.
U ovocných stromů zkontrolujte, jestli nejsou napadené škůdci, pokud ano, ošetřete vhodnými přípravky. V březnu je také vhodná doba na roubování peckovin jako třešně, švestky nebo broskvoně.
Duben je ideální dobou na založení skalky
V dubnu se zaměřte na půdu kolem ovocných stromů, prokypřete ji a pohnojte. Okrasné dřeviny, živé ploty a růže prostříhejte. V dubnu je vhodný čas na přesazování vzrostlejších dřevin a údržbu skalky. Tu vyčistěte, odstraňte odumřelé rostliny a vysaďte nové.
Prokypřete a pohnojte záhony s trvalkami, můžete také začít s výsadbou vinné révy. Na konci měsíce můžete na teplejší místa přesadit předpěstovaná rajčata, ředkvičky a jahodníky. Pokud je během dubna už teplé počasí, můžete na okna umístit květiny v truhlících.
Květen patří nové výsadbě i sklizni nových plodin
V květnu jsou práce na zahradě potěšením. Stromy jsou v plném květu, ze záhonů vyrůstají barevné květy rostlin a sklízet můžete první úrodu ředkviček, hlávkového salátu a špenátu.
Vysazovat můžete letničky a dvouletky, jiřiny, mečíky a širokou škálu dalších květin. U všech druhů ovocných stromků a keřů aplikujte postřiky proti škůdcům. Rostliny, které máte předpěstované, sázejte do připravených záhonů. Vydatně zalévejte jahodníky, za několik týdnů začnou plodit.
Kromě výsadby, čištění, zalévání, nezapomínejte odstraňovat plevel, kypřit a hnojit.